W Miliczu zatrzymani kolejni kierowcy, którzy kierowali samochodami będąc pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W poniedziałkowe popołudnie policjanci pojechali na wezwanie na parking sklepu na Kopernika w Miliczu. Przygodny świadek ujął tam mężczyznę, który – będąc prawdopodobnie pod wpływem alkoholu – podjechał pod sklep Fiestą. rzeczywiście, kierowca Forda 55-letni mieszkaniec Milicza był nietrzeźwy – przeprowadzone przez policjantów na miejscu zdarzenia badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma orzeczony przez Sąd Rejonowy w Miliczu aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
W świąteczny wtorek ran o na Trzebnickiej w Miliczu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Opla Movano. Samochodem kierował 31-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego pół promila alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę samochodem, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej. Także ten kierowca został zwolniony po zakończonej kontroli drogowej.

Postępowania są w toku – sprawy znajdą swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyźni odpowiedzą za kierowanie samochodami będąc pod wpływem alkoholu. Ponadto kierujący Fordem Fiesta poniesie konsekwencje prawne związane z prowadzeniem pojazdu mechanicznego wbrew sądowemu zakazowi.

Poprzedni artykułNiebezpieczna, bo fałszywa
Następny artykułMilicz zbiera elektrośmieci