Dwóch młodych mieszkańców Milicza trafiło do policyjnego aresztu. Posiadali narkotyki. Mężczyźni poniosą konsekwencje prawne popełnionych przestępstw, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami zabronione jest posiadanie nawet najmniejszych ilości substancji odurzających lub psychotropowych.

Wczesnym rankiem w środę 14 lutego na jednej z ulic Milicza policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który według wcześniejszych ustaleń mógł mieć przy sobie narkotyki. Mieszkaniec Milicza został przeszukany. Policjanci znaleźli przy nim mały woreczek z białym proszkiem. Użyty przez policjantów tester wskazał, że to amfetamina. Do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Tego samego dnia, godzinę później policjanci zatrzymali innego 19-letniego mieszkańca Milicza, który w miejscu zamieszkania także posiadał narkotyki. W trakcie przeszukania pokoju zajmowanego przez mężczyznę policjanci znaleźli porcję marihuany oraz amfetaminę w ilości ponad 160 tzw. porcji wolnorynkowych. Narkotyki po zważeniu trafiły do depozytu, a zatrzymany mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Obecnie policjanci m.in. wyjaśniają pochodzenie zabezpieczonych narkotyków. Zatrzymanym może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułEdukacja w Nadleśnictwie Milicz
Następny artykułBieg Tropem Wilczym