W kabinę ciężarowego Volvo uderzyła naczepa jadącego z przeciwka ciężarowego Dafa – po badaniach lekarskich kierowca jeszcze tego samego dnia opuścił szpital. Wyciąganie z przydrożnego rowu uszkodzonego TIR-a trwało kilka godzin, co powodowało utrudnienia w ruchu innych pojazdów poruszających się po drodze krajowej. Sprawca tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego został ukarany mandatem.

Do wypadku doszło w poniedziałek na krajowej „15” między Stawcem a Dziadkowem, w gminie Cieszków – w miejscu potocznie nazywanym przez kierowców „dołkiem śmierci”. Policjanci ustalili, że w stronę Dziadkowa jechał samochodem ciężarowym marki Volvo 56-letni kierowca z Tych. W tym samym czasie z przeciwka jechał samochodem ciężarowym marki Daf 31-letni mieszkaniec Gniezna. Gdy Daf wyjechał z zakrętu w prawo, tylna część ciągnionej przez ten pojazd naczepy na skutek poślizgu na mokrej drodze przekroczyła oś jezdni i uderzyła bezpośrednio w kabinę nadjeżdżającego Volvo, które następnie wypadło z drogi i wraz z przyczepą wylądowało w przydrożnym rowie. Ranny kierowca Volvo trafił do szpitala w Krotoszynie – mężczyzna może mówić o dużym szczęściu, gdyż okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń ciała i po badaniach lekarskich jeszcze tego samego dnia opuścił szpital, po czym przyjechał na miejsce zdarzenia. Kierowcy drugiej ciężarówki nic się nie stało, nikt inny nie ucierpiał.

Policjanci ustalili, że obaj kierowcy byli trzeźwi i posiadali wymagane uprawnienia do prowadzenia tego typu pojazdów mechanicznych. Policyjne czynności na miejscu zdarzenia trwały przez kilka godzin, co było spowodowane koniecznością użycia ciężkiego sprzętu do wydobycia z przydrożnego rowu uszkodzonego TIR-a z przyczepą. W tym czasie ruch na drodze krajowej był ograniczony, policjanci wraz ze strażakami wahadłowo kierowali ruchem innych nadjeżdżających pojazdów.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym wynikającym z niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze 31-letni kierowca Dafa został ukarany przez policjantów mandatem wraz z dwunastoma punktami karnymi.

czytaj też  Liczba przypadków koronawirusa wzrosła o tysiąc
Poprzedni artykułSzokujące sceny na stacji paliw – napad z bronią w ręku
Następny artykułRolnicy protestują