Włamywacz i paser pod kluczem. Policjanci odzyskali kosiarkę do trawy, która wróci do pokrzywdzonej.

Kradzież wyszła na jaw w poniedziałek. Mieszkanka Dziadkowa nie znalazła w pomieszczeniu gospodarczym kosiarki do trawy. Wezwani policjanci, ustalili, że sprawca uszkodził kłódkę, wszedł do skrytki i ukradł z niej kosiarkę. Straty – ponad 1500 złotych.

Zaraz po zgłoszeniu tego przestępstwa policjanci podjęli szereg czynności służbowych zmierzających do ustalenia i zatrzymania włamywacza oraz do odzyskania kosiarki. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Cieszków, domniemanego sprawcę kradzieży z włamaniem. Do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy zatrzymany mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili też, gdzie znajduje się skradziona kosiarka. W związku z tym zatrzymany został 32-letni mieszkaniec także gminy Cieszków, który za zaniżoną kwotę kupił fant od włamywacza – policjanci odzyskali kosiarkę, a jej nabywca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa paserstwa.

Mężczyźni po przesłuchaniu w charakterze podejrzanych zostali zwolnieni. Włamywaczowi grozi do 10 lat więzienia, natomiast paser może zostać skazany na 2 lata. Odzyskana kosiarka do trawy zostanie niezwłocznie zwrócona pokrzywdzonej.