Żabka wycofała ze sprzedaży dwa produkty: Cheeseburger wołowy Szam Amm oraz Kiełbaski z wołowiną XL. Producentem wyrobów jest Konspol. Produkty są wycofane ze względu na prawdopodobieństwo obecności mięsa niepoddanego badaniu poubojowemu.

(…) w związku z decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii informujemy, że wycofujemy ze sprzedaży produkty z obecnością wołowiny: Cheeseburger wołowy Szam Amm z numerem partii 515/C/1 i terminem przydatności do spożycia 18/02/2019, z numerem partii 553/C/1 i terminem przydatności do spożycia 19/02/2019, z numerem partii 581/C/1 i terminem przydatności do spożycia 20/02/2019 oraz Kiełbaski z wołowiną XL z numerem partii 676/1 i terminem przydatności do spożycia 17/11/2019, z numerem partii 780/1 i terminem przydatności do spożycia 20/11/2019, producenta Konspol HOLDING Sp. z o. o. Produkty są wycofane ze względu na prawdopodobieństwo obecności mięsa niepoddanego badaniu poubojowemu – poinformowała Żabka.

Sieć apeluje do wszystkich klientów, którzy zakupili produkty, aby ich nie spożywać oraz zwrócić zakupiony towar. Zwrotu należy dokonać w najbliższym sklepie Żabka lub Freshmarket, a za przyniesiony produkt klienci otrzymają zwrot pieniędzy.

Kilka dni temu ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi poinformowało, że zakład, w którym prowadzono nielegalny ubój został zamknięty i usunięty z listy zakładów, których produkcja jest dopuszczona do sprzedaży. Chodzi o przedstawioną w „Suerwizjerze” rzeźnię w Ostrowi Mazowieckiej.

Poprzedni artykułDobre wiadomości, czyli dwa dni laby
Następny artykułZnowu niebezpiecznie