3 czerwca br. ma terenie cieszkowskiego stadionu zainaugurowano XIV Dni Ziemi Cieszkowskiej, którego oficjalnego otwarcia dokonał wójt Ignacy Miecznikowski oraz Zdzisław Załężny, przewodniczący Rady Gminy Cieszków.
Pierwszy dzień tej doskonale zorganizowanej imprezy, dzięki ogromu pracy pracowników Urzędu Gminy w Cieszkowie, jak i Gminnego Centrum Kultury, miał charakter rodzinnego festynu. Na scenie zaprezentowały się miejscowe przedszkolaki (z Publicznego Przedszkola), a także uczniowie z SP w Cieszkowie i gimnazjum.
Gwiazdą wieczoru była ,,Czadowa Mamuśka’’, choć ta nazwa mogła zmylić, bo jak na ,,Czadową Mamuśkę’’, to ta gwiazda na pewno nie wyglądała na ,,mamuśkę’’. Nie mniej Karina Malinowska, bo takie nazwisko nosi pochodząca z Boczkowa w gminie Nowe Skalmierzyce ,,Czadowa Mamuśka’’ i jest z wykształcenia jest kosmetyczką, a swoją przyszłość wiąże z muzyką disco polo jest młodą i ładną kobietą, ,,gwiazdą’’ pierwszego dnia Dni Ziemi Cieszkowskiej.
Organizatorzy imprezy generalnie w pierwszym dniu postawili na muzykę disco polo, bo przed Kariną Malinowską wystąpił zespół grająca także disco polowe i biesiadne utwory, w ramach Turbo Biesiada Kris Band Show.
W kolejnym, drugim dniu Dni Ziemi Cieszkowskiej wystąpi Grupa VOX i to na pewno będzie hitem tegorocznych XIV ni Ziemi Cieszkowskiej.
Wśród obecnych podczas pierwszego dnia imprezy nie zabrakło także przedstawicieli starostwa, z Krzysztofem Osmelakiem, starostą Milickim na czele, czy Sławomirem Strzeleckim, wiceburmistrzem Milicza.
– Niestety, nagle sprawy rodzinne nie pozwoliły Piotrowi Lechowi, burmistrzowi Milicza być dzisiaj wspólnie z nami, choć na pewno chciałby tu z nami wszystkimi być – powiedział Sławomir Strzelecki, wiceburmistrz Milicza
Byli obecni także radni Powiatu Milickiego, a wśród nich Marek Warkocz, członek Zarządu Powiatu Milickiego z żoną oraz Władysław Szydełko, radny powiatu milickiego. Nie zabrakło także radnych Rady Gminy Cieszków, czy Andrzeja Białego, wójta Krośnic.
Tekst: Henryk Olkiewicz
Zdjęcia: Łukasz Gościniak