Dwóch pasażerów BMW poważnie rannych w wypadku drogowym niedaleko Gądkowic. Czołowo zderzyły się BMW i Volkswagen.
Ranni mężczyźni z miejsca wypadku zostali dwoma helikopterami przetransportowani do wrocławskich szpitali. Pozostałe dwie osoby jadące Volkswagenem po padaniach lekarskich opuściły już szpital. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.
Do wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie na drodze pomiędzy między Ostrowąsami a Średziną, w pobliżu zjazdu na Gądkowice. Drogą w stronę Średziny jechało BMW. Prowadził 33-letni mieszkaniec Milicza. Wraz z nim jechał 42-letni pasażer. Na łuku drogi w prawo kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewy pas jezdni doprowadzając do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka VW Polo, którym kierował 30-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Wraz z nim jechała także 27-letnia pasażerka. W wyniku zderzenia samochodów bardzo poważnych obrażeń ciała doznali mężczyźni jadący BMW.


Na miejsce wypadku przyleciały dwa helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowały rannych mężczyzn do szpitali we Wrocławiu. Osoby jadące VW Polo zostały natomiast przewiezione do szpitala w Trzebnicy – na szczęście po rutynowych badaniach lekarskich jeszcze tego samego dnia opuściły szpital. Nikt inny nie ucierpiał. Uszkodzone samochody nie nadawały się już do dalszej jazdy – pojazdy zostały odholowane na parking strzeżony.

Policjanci ustalili, że kierujący VW Polo był trzeźwy. Natomiast stan trzeźwości kierowcy BMW będzie znany po badaniach laboratoryjnych krwi pobranej w szpitalu od ciężko rannego mężczyzny.

Postępowanie trwa

Poprzedni artykułMatura i chęć szczera
Następny artykułTwój e-PIT już trafił do urzędu skarbowego. Krajowa Administracja Skarbowa rozliczyła go za Ciebie