Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, od dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów nie muszą zakończyć się naszą finansową porażką, jeżeli będziemy przestrzegać dwóch podstawowych zasad:

Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji!
Policja nigdy telefonicznie nie załatwia spraw służbowych polegających na przekazaniu od osób informacji o np. danych personalnych, danych dotyczących kont bankowych itp.!
Policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawieniu w jakimś miejscu!
W przypadku otrzymania telefonu od osoby, która podaje się za policjanta lub krewnego i która nie jest rozpoznana przez rozmówcę, odbierający telefon powinien natychmiast powiadomić o takim telefonie Policję – być może jest to próba oszustwa!!!

Miliccy policjanci ostrzegają – szanowni Państwo przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa ograniczacie możliwości działania złodziei i oszustów. Bądźcie przezorni a o wszelkich podejrzanych osobach natychmiast prosimy informować dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Miliczu lub najbliższą jednostkę Policji w całym kraju – tel. 997 lub 112 jest czynny całą dobę.

1
2
3
Poprzedni artykułA na Stawach…
Następny artykułKatastrofa budowlana na Milickiej Fali