Przestępcy działający metodą „na wnuczka” czy „na policjanta” wciąż oszukują, głównie starsze osoby lub samotne. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Dotyczy to także mieszkańców Milicza, do których w ostatnich dniach telefonuje mężczyzna fałszywie podający się za miejscowego policjanta!
Policja informuje, że pomimo licznych apeli i ostrzeżeń nadal na terenie kraju obserwuje się próby dokonywania oszustw przez osoby podające się za policjantów lub członków rodziny, np. za wnuczka, krewnego itp. Oszuści w sposób perfidny i bardzo wyrafinowany telefonicznie starają się docierać do osób starszych, samotnych lub niepełnosprawnych prosząc o pomoc finansową w związku z nagłymi sytuacjami losowymi. Oszuści telefonując do członków „swojej rodziny” opowiadają wymyśloną historyjkę np. o jakimś intratnym interesie bądź wypadku czy chorobie, prosząc jednocześnie o pilne pożyczenie pieniędzy. Nie dajmy się oszukać! Omawiajmy nietypowe sytuacje, które nas spotykają z innymi członkami rodziny, a wszelkie podejrzane prośby o pożyczenie pieniędzy zgłaszajmy na Policję.
Tylko w ostatnich dniach do kilku mieszkańców Milicza na ich domowe telefony stacjonarne zadzwonił nieznany mężczyzna, który przedstawił się jako policjant z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu. Telefonujący mężczyzna za każdym razem mówił, że jest trakcie wyjaśniania sprawy związanej z zatrzymanym hakerem internetowym i potrzebuje od osób, do których dzwonił, ich danych w postaci m. in. numeru konta bankowego, numeru telefonu komórkowego itp. Na szczęście żadna z osób, do których dzwonił mężczyzna podający się za policjanta nie dała się nabrać oszustowi.