W niedzielny poranek na Sadowniczej w Wierzchowicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Forda Mondeo. Samochodem kierował 27-letni obywatel Ukrainy mieszkający na terenie gminy Krośnice. Kierowca wydmuchał ponad pół promila.
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego obcokrajowca w policyjnym areszcie. Zatrzymali też jego prawo jazdy, natomiast Ford Mondeo został przekazany osobie przez niego wskazanej.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna trafił do milickiego sądu, który działając w trybie przyspieszonym przewidzianym dla obcokrajowców orzekł w sprawie ujawnionego przestępstwa drogowego.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułNie ustąpił
Następny artykułDachowanie Volkswagena