Energia ze Słońca dla mieszkańców – Wójt Gminy Krośnice zaprasza na spotkanie informacyjne
Gmina Krośnice planuje w najbliższym czasie uruchomienie projektu, w wyniku którego będzie możliwość uzyskania środków dotacyjnych na budowę mikroinstalacji fotowoltaicznych u mieszkańców gminy.
Mikroinstalacje fotowoltaiczne to urządzenia służące do wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł solarnych z przeznaczeniem na potrzeby własne. W tym celu gmina nawiązała współpracę z grupą innych gmin dolnośląskich oraz wyspecjalizowaną organizacją inżyniersko-projektową Centrum Technologii Energetycznych, funkcjonującą w ramach Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość.
W ramach tegorocznego konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego pozyskaliśmy środki na dofinansowanie zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych. Są to instalacje wykorzystującej energię słońca do wytworzenia energii elektrycznej. Realne dofinansowanie może sięgnąć 70—75 procent.
W chwili obecnej podejmujemy działania, aby ocenić skalę zainteresowania taką inicjatywą ze strony mieszkańców z terenu naszej gminy oraz przedstawić wstępne założenia. W tym celu będą gromadzone ankiety od zainteresowanych osób. Na ich podstawie będą przeprowadzane rozmowy oraz wizje lokalne na zgłoszonych budynkach, potrzebne do ustalenia czy zgłoszony obiekt spełnia wstępnie warunki udziału w projekcie. Oba te działania stanowią element rozpoznania potrzeb, które to z kolei jest niezbędnym etapem przygotowawczym dla opracowania dokumentacji projektowej do uzyskania dotacji. Jest to niezbędne do oceny możliwości zastosowania technologii fotowoltaicznej w konkretnej lokalizacji i u konkretnego odbiorcy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy na spotkanie informacyjne, na którym wyjaśnimy zasady działania programu oraz możliwości udziału mieszkańców w programie. W tracie spotkania mieszkańcy mogą zgłosić swój udział w projekcie poprzez wypełnienie wstępnej ankiety. Ankietę wstępną można uzyskać w trakcie spotkania informacyjnego.
Termin spotkania: 26 lipca 2017r. (środa) godzina: 16.00—18.00.
Miejsce spotkania: Urząd Gminy w Krośnicach, sala nr 7 (parter)

czytaj też  1110 porcji w foliowych woreczkach - 22 latek w areszcie
Poprzedni artykułFaktur włoskich ciąg dalszy
Następny artykułUkradł rower, był pijany i spowodował wypadek