W Krotoszynie pierwszy policjant

W Krotoszynie pierwszy policjant

Rano informowaliśmy o zakażonym koronawirusem policjancie z Krotoszyna. Sytuacja jest znacznie poważniejsza. pozytywny wynik stwierdzono u siedmiu jego kolegów. Komenda jest zamknięta.

– W sobotę poinformował swoich przełożonych o dodatnim wyniku badań na obecność koronawirusa – mówi rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.
Aktualizacja:
Uruchamiamy specjalną procedurę kryzysową. Cały obiekt zostanie wyłączony z użytku. Wszyscy policjanci tej jednostki, a jest ich 127, zostaną poddani kwarantannie. Obowiązki patrolowania tego terenu przejmie Komendant Powiatowy Policji z Ostrowa Wielkopolskiego. Z Poznania wyślemy tam na wsparcie policjantów z Oddziału Prewencji Policji. Dla mieszkańców w pilnych sprawach czynny jest telefon alarmowy 112. Połączenia będą przekierowywane do Oficera Dyżurnego Policji w Ostrowie Wielkopolskim – informuje Wojewódzka Komenda Policji.
O zaniechanie kontaktów apeluje Burmistrz Piotr Lech

O zakażeniu informuje serwis poznańskiej wyborczej
Nie wiadomo kiedy i w jaki sposób doszło do zakażenia. Policjant nie przebywał w kwarantannie, w jego otoczeniu nie było potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Krotoszyńska komenda pracuje normalnie

, ,

Jedna odpowiedź do “W Krotoszynie pierwszy policjant”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.