W środowy wieczór między Żeleźnikami a Brzostowem w gminie Krośnice na łuku drogi kierujący mercedesem prawdopodobnie na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na pobocze, gdzie następnie z impetem uderzył w przydrożne drzewo.
Mercedesem jechał 23-letni mieszkaniec Milicza. Mężczyzna jechał sam. Mercedes po uderzeniu w drzewo został poważnie uszkodzony, a kierowca doznał licznych obrażeń ciała. Ranny mężczyzna z miejsca wypadku został przewieziony karetką do szpitala w Trzebnicy celem dalszej diagnostyki lekarskiej. Nikt inny nie ucierpiał. Uszkodzony pojazd został zabezpieczony przez policjantów na parkingu strzeżonym.

Policjanci ustalili, że ranny kierowca miał wymagane uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych, ale absolutnie tego dnia nie powinien siadać za kierownicę Mercedesa, gdyż był nietrzeźwy – badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,1 promila alkoholu. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa drogowego policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Postępowanie jest w toku – policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności

Poprzedni artykułPrąd na lewo
Następny artykułPrzystań nowa, najnowsza