Policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali 7 kierujących, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość. Rekordzista pędził w terenie zabudowanym 140km/h. Uważajcie, bo zbyt szybka wycieczka w wielkopolskie sąsiedztwo może skończyć się kwartałem „bez prawka”.
Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych.

Niechlubny rekordzista wśród zatrzymanych to 36-latek z Ostrowa. Pędził mercedesem 140 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. 120km/h miał na liczniku podróżujący peugeotem 33-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Zatrzymany też został 70-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna, jechał 114km/h. 54-letni ostrzeszowianin jechał 111km/h. Ponad 100km/h miał na liczniku: 25-latek z Ostrzeszowa, 43-latek z Kalisza i 40-latek z Ostrowa Wielkopolskiego.