Policjanci przeprowadzili na terenie powiatu milickiego działania prewencyjne „eLka”
kontrolowano 11 pojazdów służących do nauki jazdy. Ponieważ w Miliczu można zdać egzamin na prawo jazdy, a po milickich ulicach codziennie jeździ kilkanaście tzw. „eLek” kształcących przyszłych kierowców, policjanci zapowiadają, że podobne działania będą przeprowadzane w przyszłości.

Działania kontrolne prowadziła milicka drogówka. W działaniach uczestniczył także kierownik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Miliczu wraz z pracownikiem tego wydziału.
Policjanci skontrolowali łącznie 11 pojazdów do nauki jazdy, w tym także motocykle. Głównym celem działań było między innymi wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych technicznie pojazdów do nauki jazdy oraz sprawdzenie ważności dokumentów posiadanych przez instruktorów nauki jazdy i kursantów. Oczywiście każdy skontrolowany instruktor i kursant był także badany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wszyscy byli trzeźwi. W trakcie przeprowadzonych kontroli policjanci stwierdzili kilka drobnych uchybień, które zakończyły się pouczeniami. Ponadto policjanci zatrzymali jeden dowód rejestracyjny samochodu służącego do nauki jazdy z powodu uchybień dotyczących wpisów urzędowych w tym dokumencie.

czytaj też  Rowerzysta gazowany
Poprzedni artykuł(Nie)całkowite zaćmienie
Następny artykułWęglowy knebel na torach