39-latek z Rawicza, który uwodził, rozkochiwał, a następnie oszukiwał na duże kwoty pieniędzy swoje ofiary, trafił za więzienne kraty. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany, dwukrotnie odbywał kary pozbawienia wolności. Tym razem za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Na Policję przyszła 46-letnia mieszkanka powiatu rawickiego, która oświadczyła, że została oszukana przez 39-latka. Kobieta przyznała, że mężczyznę poznała na jednym z portali randkowych, spotkali się i nawiązali bliższe relacje. Jak się okazało 39-latek pod pretekstem zmyślonych historii, wyłudził od niej niemal 5 tysięcy złotych. Kiedy kobieta zaczęła się upominać o swoje pieniądze, mężczyzna zaczął jej grozić.

Rawiczanka to nie jedyna ofiara, uwodziciela oszusta. 39-letni mieszkaniec Rawicza wyszukiwał kobiety na internetowym portalu randkowym, rozkochiwał je w sobie, przedstawiał się jako biznesmen, manager, lekarz kardiolog, policjant służb specjalnych czy agent ABW. Jak kameleon wcielał się w każdą z wymyślonych postaci. Kłamliwe historie przedstawiał poznawanym kobietom w zależności od zaistniałej sytuacji, a one pod wpływem jego „uroku” traciły pieniądze, nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niektóre z pokrzywdzonych nie bały się określić, że będąc w nim związku, były jakby pod wpływem pewnego rodzaju „hipnozy”.

Z zebranego materiału dowodowego wiadomo, że w gronie oszukanych kobiet są również 32-latka spod Wrocławia, którą oszust naciągnął na niemal 50 tys. zł. Z kolei, 44-letnia mieszkanka powiatu rawickiego przekazała mężczyźnie 1,5 tys. zł, a 39-letnia mieszkanka powiatu głogowskiego miała stracić przez niego 39 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy i może okazać się, że do grona pokrzywdzonych dołączą jeszcze inne osoby. Ustalono także, że 39-latek podając się za policjanta, wyłudził od 70-latka pieniądze w kwocie 800 zł.

39-letni mieszkaniec Rawicza był wcześniej wielokrotnie karany, między innymi za oszustwa. W marcu minionego roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę 2,5 roku pozbawienia wolności po raz drugi, bo wcześniej odbywał karę przez 3 lata. W prowadzonej sprawie mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia 11 oszustw, jak również bezprawnego wpływu na świadka. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Rawiczu został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Z racji, że sprawca czynów przestępczych dopuszczał się w tak zwanej recydywie, grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Rawiccy funkcjonariusze do chwili obecnej, na poczet naprawienia szkód zabezpieczyli trzy auta należące do 39-latka. Wartość pojazdów została wyceniona na kwotę około 30 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułBanki ostrzegają przed nową falą oszustw
Następny artykułWyjaśniona zagadka alarmów bombowych?