W poniedziałkowy wieczór między Pierstnicą a Krośnicami kierująca Volkswagenem wpadła w poślizg i zderzyła się z Mercedesem.
Mercedesa prowadził 44-letni mieszkaniec gminy Milicz. Po zdarzeniu kobieta odjechała z miejsca kolizji udając się do pobliskiego lasu, gdzie wjechała do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce szybko ją odnaleźli.

W trakcie wykonywania czynności policjanci wyczuli od niej charakterystyczną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ok. 0,8 promila alkoholu. Ponadto młoda mieszkanka gminy Krośnice nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi a samochód, którym się poruszała nie miał ważnego ubezpieczenia OC. Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie nieodpowiedzialna kierująca poniesie konsekwencje prawne popełnionego przestępstwa – kierowania samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Ponadto czeka ją kara za popełnione wykroczenia drogowe – spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz brak uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Poprzedni artykułRewitalizacja Wrocławskiej na ukończeniu.
Następny artykułKolejny szok przed nami