W poniedziałkowy poranek milicka drogówka przeprowadziła „Trzeźwy poranek”. W trakcie kilkugodzinnej akcji policjanci sprawdzili stan trzeźwości 91 kierowców, z których dwóch było nietrzeźwych.

Policyjne działania skierowane były głównie na eliminowanie z ruchu drogowego kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Podczas wzmożonych kontroli policjanci sprawdzali również czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Funkcjonariusze kontrolowali także stan techniczny pojazdów.

Tuż po 6 w Gruszeczce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę VW Passata. 26-letni obywatel Ukrainy czasowo przebywający na terenie gminy Milicz. Kierowca był nietrzeźwy – miał promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego samochód zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. Drugi zatrzymany wpadł na Parkowej w Krośnicach – tym razem policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Krośnice, który kierował Zafirą mając w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Także temu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy, a samochód którym kierował przekazali osobie przez niego wskazanej.

Już po „Trzeźwym poranku” na Szosowej w Sławoszowicach policjanci zatrzymali następnego nietrzeźwego kierowcę. Zatrzymany 42-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego kierował VW Golfem mając 1,3 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem drogowym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę samochodem.

czytaj też  Na co bon?
Poprzedni artykułUczucia nie dość upojne?
Następny artykułJutro SMOG