108 km/h mknął przez Stawiec kierowca Peugeota. Zapłaci mandat i nie pojeździ przez trzy miesiące.

Samochodem kierował 21-letni mieszkaniec Krotoszyna. Zatrzymany kierowca w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, jechał Peugeotem 108 km/h, czyli aż o 58 km/h za dużo. Za popełnione wykroczenie drogowe kierowca został ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi. Ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Prawo jazdy zostanie niezwłocznie przesłane przez policjantów do starosty krotoszyńskiego celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

Policjanci, którzy zatrzymali kierowcy prawo jazdy, wydali mężczyźnie pokwitowanie z potwierdzeniem, że prawo jazdy posiadał, ale zostało ono zatrzymane. Taki dokument uprawnia do jazdy przez kolejne 24 godziny, co ma umożliwić kierowcy dojazd do celu. Po zakończeniu kontroli drogowej mężczyzna został zwolniony i pojechał dalej.

Przypominamy, że jeżeli w takim przypadku kierowca zdecyduje się na jazdę mimo  3-miesięcznego okresu zatrzymania praw jazdy, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca będzie nadal prowadzić auto, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy.

czytaj też  Złodziej paliwa pod klucz
Poprzedni artykułSprawdź kto i co chce Ci perswadować.
Następny artykułDolnośląski sejmik klimatyczny