Od połowy lipca do końca listopada br. złapali ponad 10000 kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Z nich 721 przekroczyło ją o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Policyjna grupa SPEED podsumowała pierwsze miesiące działalności. Możemy ich łatwo spotkać, czasem jeżdżą na trasie Milicz – Krotoszyn.

Grupę, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu wielkopolskiego powołał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Trzon grupy to 40 osobowa grupa policjantów, to doświadczeni i profesjonalni kierowcy. Swoje umiejętności podnoszą cały czas, aby skutecznie i bezpiecznie eliminować z drogi niebezpiecznych kierowców. Między innymi na torze szkoleniowym w Bednarach ćwiczyli szybką i dynamiczną jazdę, wyjście z niebezpiecznych manewrów, nietypowe zdarzenia na drodze, oraz jazdę na mokrej nawierzchni. Wszystko w nowoczesnych radiowozach.

Dotąd SPEEDowcy zabrali prawo jazdy 758 kierowcom. Natomiast – ze względu na zły stan techniczny – zatrzymali 1338 dowodów rejestracyjnych.

Poprzedni artykułJazda po kielichu – raz dwa trzy
Następny artykułFajerwerki – nie tylko zabawa