13 kwietnia br. w godzinach dopołudniowych w Świetlicy Środowiskowej ,,Chatka Puchatka” na wielkanocnym śniadaniu gościli burmistrz Piotra Lecha oraz jego zastępcę Sławomir Strzelecki.
Wielkanocne potrawy, w tym wspaniały żurek, sałatkę jarzynową oraz ciasta przygotowali pracownicy Chatki Puchatka, pod okiem Doroty Biernat.
– Jesteśmy w okresie Wielkiego Tygodnia poprzedzającego Święta Wielkanocne. Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym dla księży, bo jest świętem na pamiątkę ustanowienia sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. Jest to więc dzień księży. Dlatego złóżmy dzisiaj życzenia księdzu Zbigniewowi – zwrócił się do dzieci Piotr Lech, burmistrz Milicza, tuż po odmówieniu modlitwy ,,Ojcze Nasz’’ i pobłogosławieniu potraw wielkanocnych przez ks. Topolnickiego.
W trakcie tego wielkanocnego śniadania widać było radość dzieci w nim uczestniczących. Ta radość była spontaniczna i szczera, bo przecież należy pamiętać, że młodzi beneficjentom, będącym pod opieką w Chatce Puchatka życie, a szczególnie życie rodzinne nie zawsze przynosi im radość.
I właśnie takie dni, takie spotkania pokazują jak wielką pracę i oddanie dla tych dzieci wnoszą pracownicy milickiej Chatki Puchatka.
Tekst i zdjęcia: Henryk Olkiewicz

czytaj też  Kwartał bez prawka
Poprzedni artykułUderzył samochodem w drzewo – kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu
Następny artykułŚwięcenie pokarmów w kościele p.w. św. A. Boboli