26 stycznia Krośnice już po raz trzynasty były gospodarzem Ogólnopolskiego Koncertu Charytatywnego na rzecz pomocy Rodakom na Białorusi i Ukrainie „Rodacy – Rodakom”.

O godz. 16:00 w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Krośnicach została odprawiona msza święta. Następnie przed godziną 18-stą w hali sportowej GOSIR odbył się koncert.
Wszystkich zebranych przywitał dyr. krośnickiego CETS Krystian Okoń. W uroczystości wziął udział wójt Gminy Krośnice Andrzej Biały, konsul generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek, burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech, starosta Milicki Krzysztof Osmelak, sekretarz Gminy Krośnice Adam Głowiński, radni gminy Krośnice, dyrektorzy jednostek, przedstawiciele biznesu, duchowieństwo oraz mieszkańcy gminy Krośnice i powiatu milickiego Na scenie wystąpił Zespół „Białe Skrzydła”, „Aksamitki”, „Rezonans”, Katarzyna Sudzik i Studio Tańca Klasycznego Sofija.

XIII Koncert Charytatywny Rodacy-Rodakom

Zapraszamy serdecznie do oglądnięcia krótkiej relacji z 13 Koncertu Charytatywnego Rodacy-Rodakom, który odbył się 26 stycznia w hali sportowej w Krośnicach. Wspaniałe występy oraz wspaniali artyści kultywujący polską kulturę niejednokrotnie w niesprzyjających warunkach. Jak opowiada Wiktor Baranowicz kierownik zespołu „Białe Skrzydła” z Białorusi. Zapraszamy.

Opublikowany przez Tvpm Telewizja Powiatu Milickiego na 27 stycznia 2018

Podczas koncertu zbierane były datki dla najbardziej potrzebujących Polaków mieszkających na Wschodzie. Zebrano 2222,20 zł.

fot. Joanna Wietrzyńska

Poprzedni artykułCzy to kandydaci do „Nagrody Darwina”?
Następny artykułPierwsze spotkanie Klubu Seniora