W środę 20 września policjanci milickiej drogówki prowadzą działania „Prędkość”. Kierowcy „noga z gazu”. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące przepisy narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Policyjne działania są skierowane do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów na drodze. Kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość jazdy w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, stracą prawo jazdy na 3 miesiące.

W trakcie prowadzonych kontroli na drodze policjanci sprawdzają również trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów, a w szczególności układ kierowniczy i hamulcowy, stan ogumienia, oświetlenie pojazdu, stan oraz wyposażenie dodatkowe pojazdów oraz właściwe zabezpieczenie przewożonych osób i ładunku.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Poprzedni artykułREMONTY ŚCIEŻEK ROWEROWYCH
Następny artykułPieszy ranny po wypadku w Cieszkowie