Trwają prace na przystani kajakowej w Miliczu. w ramach projektu kompleksowego odnowienia szlaku kajakowego na Baryczy
To część projektu, który realizuje w porozumieniu z Gmina Milicz w powiecie milickim, gmina Odolanów i Żmigród ze środków unijnych – Partnerstwo dla Doliny Baryczy.
Projekt zakłada kompleksowe odnowienie infrastruktury szlaku kajakowego, wyposażenie punktów na szlaku, zagospodarowanie przystani kajakowej w Miliczu oraz zadania promujące obszar Doliny Baryczy.
Spółka PGK Dolina Baryczy jest jednym z wykonawców prac na przystani kajakowej w Miliczu i w listopadzie ubiegłego roku zrealizowała pierwszy ich etap, związany z wykonaniem przyłączy: wodociągowego, kanalizacyjnego oraz energetycznego, niezbędnych do uruchomienia toalety publicznej. Toaleta została dostarczona i zamontowana w ostatnich dniach listopada 2023 r. W ubiegłym tygodniu spółka przystąpiła do realizacji drugiego etapu prac polegającego na utwardzeniu terenu przy Baryczy. W ramach przeprowadzonych robót budowlanych zostanie utwardzony główny wjazd na teren przystani oraz utworzone zostaną dwie odrębne drogi dojazdowe. Pierwsza do miejsca rozładunku kajaków z wjazdem wyłącznie dla firm świadczących usługi związane z wynajmem kajaków natomiast druga droga prowadzić będzie na utwardzony teren ogólnodostępny o pow. 600 m2, na którym swoje pojazdy pozostawić będą mogli m.in. turyści i mieszkańcy, głównie Ci udający się na spływy kajakowe.

Poprzedni artykułW drzewo na podwójnym gazie
Następny artykułStrażakom lepiej