Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Miliczu systematycznie przeprowadzają wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”.
W czasie całodziennej akcji policjanci skontrolowali 37 kierowców różnych pojazdów mechanicznych. Policjanci wobec sprawców wykroczeń drogowych nałożyli 17 mandatów karnych na łączną sumę 5100 złotych. Najwięcej wykroczeń polegało na przekroczeniu przez kierowców dopuszczalnej prędkości jazdy. Ukarani byli także sprawcy innych wykroczeń, którzy lekceważyli znaki i sygnały drogowe.

Akcja ta cyklicznie prowadzona jest na drogach powiatu milickiego, a jej celem jest – poprzez przeprowadzanie kontroli prędkości jazdy pojazdów mechanicznych – zapobieganie wypadkom drogowym oraz zobligowanie kierujących samochodami do przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Policyjne działania mają na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń i przestępstw drogowych, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań, a także wyrobienie przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za popełnione wykroczenia nieunikniona.

W trakcie prowadzonych kontroli na drodze policjanci sprawdzają także stan techniczny pojazdów, a w szczególności:

układ kierowniczy
układ hamulcowy
stan ogumienia
oświetlenie pojazdu
stan oraz wyposażenie dodatkowe pojazdów
właściwe zabezpieczenie przewożonych osób i ładunku.
Podczas działań policjanci obowiązkowo sprawdzają także stosowanie pasów przez osoby znajdujące się w pojeździe. Szczególną uwagę policjanci zwracają na stosowanie fotelików ochronnych do przewożenia dzieci w samochodach.

Poprzedni artykułWyrok w sprawie taksówkarzy
Następny artykułRaczej detal niż hurt