Chwila nieuwagi kierowcy Citroena i ucierpiał potrącony 94-letni pieszy. Ranny senior trafił do szpitala. Kierowca Citroena był nietrzeźwy. W jego organizmie było prawie 0,8 promila alkoholu.

W świąteczny czwartek wieczorem na Działkowej w Miliczu. 66-letni mieszkaniec Milicza wyjechał na Działkową. Nie zachował jednak należytej ostrożności i tyłem pojazdu potrącił 94-letniego mężczyznę, który w tym samym czasie przechodził przez jezdnię. Niestety potrącony senior doznał obrażeń ciała. Z miejsca wypadku został karetką przewieziony do szpitala. Kierowcy Citroena nic się nie stało, nikt inny nie ucierpiał.

Szybko okazało się, co mogło być przyczyną wypadku. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 66-letniego mężczyzny prawie 0,8 promila alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód którym kierował zabezpieczyli na parkingu strzeżonym.

Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto kierujący Citroenem odpowie za spowodowanie wypadku drogowego, w którym ucierpiał 94-letni mężczyzna.

Poprzedni artykułPrzezornie na drodze
Następny artykułWytrwałość to cnota, ale raczej nie w tym przypadku