3. Opieka zdrowotna
Wiemy, że służba zdrowia kuleje w całym kraju, ale mimo to mieszkańcy Ziemi Milickiej chcą, by władze samorządowe też zaangażowały się w rozwiązywanie tego problemu, dlatego bardzo pozytywnie oceniają decyzje czerech milickich samorządów o wsparciu finansowym do zakupu i instalacji tomografu w milickim szpitalu.
Bardzo wysokie oceny uzyskały też działania szpitala i gminy Milicz zapewniające dzięki środkom unijnym wsparcie dla przychodni lekarskich: gminnej PZZLA i czterech niepublicznych.
4. Poprawa komunikacji
Problemem jest też komunikacja, szczególni dla osób starszych; nie ma dojazdu do gminnej przychodni przy ul. Grzybowej. Problem pojawi się także, gdy samorząd województwa uruchomi połączenia kolejowe z Wrocławiem, a dworzec PKP od mocno oddalony od centrum Milicza. Mieszkańcy wskazują też na rosnące ceny biletów PKS i ograniczanie kursów do Wrocławia.
Powyższe cztery problemy jako priorytetowe wskazał co trzeci mieszkaniec Ziemi Milickiej; mniejszą wagę miały pozostałe, a są to: rozbudowa parkingów, wsparcie dla przedsiębiorców, zwiększenie oferty kulturalnej, szczególnie na wsiach, czy poprawa bezpieczeństwa.

1
2
3
Poprzedni artykułWybierzmy normalność – mądrą, spokojną kontynuację rozpoczętych zadań
Następny artykułWywiad z Piotrem Lechem przed II turą wyborów