Z uwagi na notowaną w ostatnim czasie zwiększoną ilość zdarzeń związanych z różnymi oszustwami – w tym internetowymi – apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu milickiego o ostrożność, rozsądek oraz ograniczone zaufanie podczas podejmowania transakcji finansowych, korzystania z aplikacji mobilnych lub przekazywania zgromadzonych oszczędności w niepewne inwestycje, które potencjalnie mają przynieść łatwy i szybki zysk!

Miliccy policjanci ostrzegają! Uważaj na przestępców. Nie daj się oszukać „na wnuczka”. Oszuści zazwyczaj kontaktują się telefonicznie. Przerwij połączenie, nie przekazuj nikomu swoich pieniędzy ani kosztowności, zweryfikuj przekazane podczas rozmowy informacje i skontaktuj się z bliskimi lub Policją.

Miliccy policjanci ostrzegają! Uważaj na przestępców. Nie daj się oszukać. Oszuści zazwyczaj kontaktują się telefonicznie. Przerwij połączenie, nie przekazuj żadnych pieniędzy ani kosztowności, zweryfikuj przekazane podczas rozmowy informacje, skontaktuj się z bliskimi lub Policją.

Miliccy policjanci ostrzegają! Uważaj na przestępców. Nie daj się oszukać „na policjanta”. Policja nie prosi o pieniądze ani o udział w działaniach operacyjnych oraz nie informuje o szczegółach podejmowanych czynności. Przerwij połączenie, nie przekazuj oszczędności, skontaktuj się z bliskimi lub Policją.

Miliccy policjanci ostrzegają! Uważaj na przestępców. Nie daj się oszukać „na kryptowaluty”. Mądrze inwestuj pieniądze, nie ufaj obietnicom łatwego i szybkiego zysku, nie zezwalaj na dostęp do swojego urządzenia innym osobom, chroń swoje dane, loginy i hasła, korzystaj ze sprawdzonych instytucji finansowych.

Miliccy policjanci ostrzegają! Uważaj na przestępców. Nie daj się oszukać „na inwestycję”. Mądrze inwestuj pieniądze, nie ufaj obietnicom łatwego i szybkiego zysku, nie zezwalaj na dostęp do swojego urządzenia innym osobom, chroń swoje dane, loginy i hasła, korzystaj ze sprawdzonych instytucji finansowych.

Miliccy policjanci ostrzegają! Uważaj na przestępców. Nie daj się oszukać „na fałszywe linki”. Nie klikaj w nieznane linki, stosuj w bankowości elektronicznej dwuskładnikową weryfikację dostępu, loguj się do banku tylko przez oficjalną stronę lub aplikację, strzeż swoich danych, loginów i haseł.

Miliccy policjanci ostrzegają! Uważaj na przestępców. Nie daj się oszukać „na Blika”. Nie przesyłaj pochopnie kodów Blik, zweryfikuj prośbę o pieniądze za pomocą innego kanału informacyjnego niż ją dostałeś, upewnij się, że przekazujesz pieniądze właściwej osobie, przed potwierdzeniem w aplikacji skontroluj kwotę,

Miliccy policjanci ostrzegają! Przestępcy stosują różne metody oszustw. Nie daj się oszukać „na wnuczka”, „na policjanta”, „na kryptowaluty” czy „na fałszywy link”. Jeśli otrzymasz połączenie, gdzie ktoś będzie chciał Twoich pieniędzy – rozłącz się, nie przekazuj pieniędzy, skontaktuj się z bliskimi lub Policją.

Poprzedni artykułPiotr Lech: To nie czas na eksperymenty
Następny artykułKapielisko na Karłowie przed kolejnym krokiem