Policja ostrzega przed oszustami

Łatwe do przewidzenia. Zagrożenie nową, nieznaną chorobą od razu powoduje wysyp szarlatanów i uzdrowicieli.
Policjanci przestrzegają przed osobami, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa.
Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem.
Gdy tylko odnotowano pierwsze zachorowania policjanci niemal od razu zaczęli odnotowywać sygnały o przypadkach oszustw.
W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, mających rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie. Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa.
Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy Policję.

Poprzedni artykułZamknięte szkoły, co robić?
Następny artykuł11 osób pod kluczem, rozbita siatka sutenerów z Wielkopolski i Dolnego Śląska