W poniedziałek (30.04) kontynuacja ciepłej pogody. Miejscami, głównie na obszarze od Pomorza przez Warmię i Mazury oraz Mazowsze po Lubelszczyznę, w ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie do dużego i pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Burze możliwe będą także w rejonie Karpat. Temperatura maksymalna wyniesie od 21°C na zachodzie, około 24°C w centrum do 27°C w rejonie Krakowa i Białegostoku. Na wybrzeżu będzie około 19°C.

We wtorek (01.04) nad Polską znajdować się będzie strefa frontu atmosferycznego, który będzie rozdzielał bardzo ciepłe powietrze na południowym wschodzie i wschodzie od chłodniejszego na pozostałym obszarze Polski. Na obszarze całego kraju miejscami występować będą przelotne opady deszczu, a burze występować będą na południowym wschodzie i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od 15°C, 17°C na wybrzeżu, około 20°C na zachodzie do 28°C na Podkarpaciu.

Środa (02.04) zapowiada się pochmurniej niż poprzednie dni, zwłaszcza na Pomorzu i zachodzie kraju. Tutaj też, zwłaszcza na południowym zachodzie, należy spodziewać się opadów deszczu. Na pozostałym obszarze nieco pogodniej, ale miejscami również możliwe będą przelotne opady deszczu. Burze prognozowane są w Karpatach i na Podkarpaciu. Zrobi się nieco chłodniej, temperatura maksymalna wyniesie od 11°C w rejonie Łeby i Helu, 14°C, 15°C na Pomorzu i południowym zachodzie kraju do 18°C, 20°C w centrum. Najcieplej będzie na Podkarpaciu – miejscami temperatura wyniesie 25°C.

W czwartek (03.05) najlepsza pogoda powinna wystąpić na południowym wschodzie i wschodzie kraju. Tutaj będzie przeważało zachmurzenie umiarkowane i będzie najcieplej, do 25°C od Górnego Śląska po Podkarpacie. Na pozostałym obszarze wystąpi więcej chmur oraz miejscami, zwłaszcza na Pomorzu oraz miejscami na południu, wystąpią opady deszczu. Temperatura wynosić będzie od 11°C, 15°C na wybrzeżu i Pomorzu do 17°C miejscami na północnym wschodzie i zachodzie. Najcieplej będzie na Opolszczyźnie, do 24°C. W górach mogą pojawić się burze.

Opracowanie: Szymon Ogórek – synoptyk IMGW-PIB

Poprzedni artykułCała prawda o budynku socjalnym
Następny artykułPrzekręt grozi „nielicznym” którzy oglądają