Program naprawczy starostwa pod rządami PiS: urzędnicy do toalety tylko za zgodą kierownika, a najlepiej gdyby załatwiali się w domu
owiat wołowski na Dolnym Śląsku pod rządami starosty z PiS wprowadza plan naprawczy. W urzędzie wywieszono informację, że urzędnicy z toalet mogą korzystać wyłącznie za zgodą kierownika.
„W związku z wdrażanym programem naprawczym powiatu, wizyty w toalecie mogą odbywać się wyłącznie za zgodą przełożonego. Jednocześnie w godzinach porannych uprasza się o korzystanie z toalet we własnych mieszkaniach” – kartka z taką informacją pojawiła się w Starostwie Powiatowym w Wołowie.

Zdjęcie z poleceniem władz powiatu wołowskiego opublikował w sieci radny powiatu Bartosz Granat, szef klubu PO. Władze powiatu oszczędności chcą szukać m.in., „wprowadzając dobre praktyki w ramach kontroli wewnętrznej”, przez przekazanie dróg powiatowych gminom „w celu zmniejszenia kosztów utrzymania dróg”. Zamierzają zatrzymać pieniądze w budżecie przez oszczędzanie energii elektrycznej, ogrzewania i wody, a także „analizując strukturę organizacyjną starostwa oraz wdrożenie zmian”.

Pomysłem na wyjście z kryzysu ma być też likwidacja placówek oświatowych.
Burmistrz Wołowa Dariusz Chmura złożył propozycję władzom powiatu wołowskiego: „Deklaruję przejęcie wszystkich szkół średnich, budynku starostwa wraz z wszystkimi wydziałami, wnioskowane powyżej drogi, ale mam jeden warunek. Przyznajcie się do swojej nieudolności i podajcie się w końcu do dymisji”.

czytaj też  Oficjalnie zakażeń coraz mniej, rzetelnej informacji też
Poprzedni artykułKaganiec na suple
Następny artykułPachnąca sprawa