Miliccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który od prawie dwóch lat ukrywał się przed organami ścigania po tym, jak w październiku 2016 roku aktywnie brał udział w zamieszkach przed budynkiem miejscowej komendy Policji. 23-letni mieszkaniec Milicza był poszukiwany listem gończym, który wydała za nim Prokuratura Rejonowa w Miliczu.

We wtorek 17 lipca miejscowi policjanci ustalili, że na terenie Milicza prawdopodobnie przebywa poszukiwany od dłuższego czasu mężczyzna, wobec którego milicka prokuratura wydała list gończy, a sąd zastosował – w przypadku jego zatrzymania – środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 14 dni. A wszystko to w związku z czynnym udziałem ukrywającego się mężczyzny w zamieszkach w październiku 2016 roku, do których doszło przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Miliczu. Podczas tych zamieszek część najbardziej agresywnych osób zaatakowała policjantów rzucając w funkcjonariuszy kamieniami i szklanymi butelkami powodując obrażenia ciała policjantów. Uszkodzono także budynek komendy – m. in. wybito szyby i zniszczono elewację.

Poszukiwany 23-letni mieszkaniec Milicza został zatrzymany przez policjantów w miejscu swojego zamieszkania i zgodnie z listem gończym niezwłocznie przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Miliczu. Prokurator przesłuchał mężczyznę w charakterze podejrzanego i po zakończeniu czynności procesowych zwolnił podejrzanego. Śledztwo jest w toku, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie, podobnie jak w przypadku innych osób, które także aktywnie brały udział w ulicznych zamieszkach przy budynku milickiej komendy Policji.

Poprzedni artykułMyj jagody! Bąblowica…
Następny artykułNowoczesne pracownie w szkołach wiejskich