W sobotnią noc na ul. Szkolnej w Krośnicach policjanci policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Fiata Punto. Samochodem kierował 25-letni mieszkaniec Krośnic. Był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono 0,7 promila alkoholu.
Nie miał też przy sobie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego samochodu i dokumentu potwierdzającego zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. W związku z tym policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę samochodem, przekazując Fiata osobie przez niego wskazanej.

Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie kierowcę czekają konsekwencje prawne związane ze stwierdzonym przestępstwem i wykroczeniem drogowym. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Poprzedni artykułJak tonie dziecko?
Następny artykułMilicka Strefa Kibica