Aż prawie 3 promile alkoholu w organizmie ojca i 2,5 promila alkoholu w organizmie matki – w takim stanie niestety małżeństwo sprawowało opiekę nad swoją malutką dziewięciomiesięczną córeczką. Na szczęście dziecku nic się nie stało, ale małżeństwu mogą grozić poważne konsekwencje prawne ich nieodpowiedzialnego zachowania.

W niedzielę, 26 lutego, o godzinie 19 policjanci podjęli interwencję domową w jednej z wiosek w gminie Krośnice. Powodem interwencji była awantura pomiędzy domownikami. Na miejscu policjanci zastali małżeństwo oraz ich dziewięciomiesięczną córeczkę. Rodzice dziecka byli pijani – 39-letni mężczyzna miał w organizmie aż prawie 3 promile alkoholu, jego 29-letnia żona miała w organizmie 2,5 promila alkoholu. W mieszkaniu panował bałagan, wszędzie poniewierały się puste puszki po piwie. W trakcie legitymowania rodziców dziecka okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez sąd celem niezwłocznego zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu w Miliczu. Ponieważ dalsze sprawowanie opieki nad małym dzieckiem przez pijanych rodziców było niemożliwe, dziewczynką zaopiekowała się jej babcia.
Obecnie miliccy policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy. Jeżeli okaże się, że nietrzeźwi rodzice swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzyli zagrożenie dla życia lub zdrowia swojej dziewięciomiesięcznej córeczki może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat pięciu. Policjanci o wszystkim powiadomią także miejscowy sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie dziewczynki.

Źródło: KPP Miliczz

Poprzedni artykułBal charytatywny w I LO
Następny artykułDzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych