Miliccy policjanci zatrzymali młodą kobietę z Oleśnicy. Miała przy sobie ponad 500 porcji amfetaminy. Teraz grozi jej do 3 lat więzienia. Sprawa trafi do sądu.

Policja ustaliła, że na terenie Milicza może przebywać kobieta z sąsiedniego powiatu oleśnickiego, która prawdopodobnie posiada przy sobie narkotyki. Wieczorem przy basenie na Wesołej policjanci zauważyli młodą kobietę siedzącą w Audi. W pojeździe siedziała 19-letnia mieszkanka gminy Twardogóra. W trakcie legitymowania kobieta była wyraźnie zdenerwowana i czymś zaniepokojona. W związku z tym została niezwłocznie przeszukana. Podejrzenia policjantów szybko się potwierdziły – kobieta posiadała przy sobie sześć woreczków foliowych z białym proszkiem. Tester wykazał amfetaminę. Łącznie policjanci zabezpieczyli przy kobiecie około 500 porcji tego narkotyku. W związku z tym kobieta została zatrzymana i przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu gdzie usłyszała zarzut posiadania substancji psychotropowej wbrew przepisom obowiązującej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zabezpieczona amfetamina trafiła do policyjnego depozytu, a kobieta po przesłuchaniu została zwolniona. Za posiadanie narkotyku podejrzanej grozi teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest w toku – policjanci ustalają m. in. pochodzenie zabezpieczonej amfetaminy.

Poprzedni artykułDo Poznania niedaleko, a impreza nadzwyczajna
Następny artykułŚmiertelny wypadek motocyklisty