Wandal zniszczył monitor tzw. „Info kiosku” w sułowskiej filii Ośrodka Kultury w Miliczu. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu ustalili i zatrzymali sprawcę. To 16-letnia dziewczyna. Odpowie przed milickim sądem dla nieletnich.
W piątek 20 kwietnia w godzinach porannych policjanci zostali powiadomieni, że ktoś uszkodził monitor elektronicznego wyświetlacza tzw. „Info kiosku”, który stoi w ogólnodostępnym miejscu na korytarzu budynku w Rynku w Sułowie, gdzie mieści się filia milickiego Ośrodka Kultury. Nieznany sprawca zbił szklaną obudowę monitora powodując uszkodzenie mienia o wstępnej wartości 800 złotych. Przybyli na miejsce zdarzenia dzielnicowi podjęli czynności służbowe, które doprowadziły do szybkiego ustalenia sprawcy tego aktu wandalizmu. Sprawcą okazała się 16-letni dziewczyna, mieszkanka gminy Milicz.
Dziewczyna powiedziała policjantom, że dzień wcześniej pokłóciła się ze swoim chłopakiem i będąc bardzo zdenerwowana, bez powodu uderzyła pięścią w monitor elektronicznego urządzenia powodując jego zbicie.
Policjanci przeprowadzili oględziny uszkodzonego „Info kiosku”, a nieletnią dziewczynę przekazali pod opiekę dorosłego opiekuna.
Sprawa 16-latki znajdzie swój finał w milickim sądzie dla nieletnich, gdzie policjanci prześlą zebraną w tej sprawie dokumentację. Postępowanie jest w toku.

czytaj też  Albo oddasz dane, albo stracisz aplikację
Poprzedni artykułWeekend na wąskich torach w Krośnicach
Następny artykułJak występować publicznie