InPost został „strategicznym partnerem” platformy AliExpress. Oznacza to, że chińskie przesyłki zaczną trafiać prosto do polskich paczkomatów.
W internecie Polacy najchętniej kupują na Allegro, ale z roku na rok coraz mocniej rozwija się e-handel transgraniczny. Przybywa zwłaszcza przesyłek z Chin, zamawianych na platformie AliExpress, należącej do grupy Alibaba. O wszystkim czytamy w Pulsie Biznesu

Zgodnie z ostatnim raportem „E-commerce w Polsce”, przygotowanym przez firmę Gemius, AliExpress jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych platform e-handlowych wśród Polaków, którzy kupują w internecie — spontanicznie wskazuje go co ósmy badany, lepsze wyniki mają tylko Allegro, OLX i Zalando. Liczba może jeszcze wzrosnąć, bo chiński gigant zrobił właśnie milowy krok w kierunku poprawy obsługi klientów nad Wisłą. Według naszych informacji przy wszystkich zakupach na platformie AliExpress udostępniona zostanie opcja dostarczenia przesyłki do Polski prosto do paczkomatów, rozstawianych w całym kraju przez InPost.
Informacja jest wciąż nieoficjalna

Poprzedni artykułWielkie straty…
Następny artykułSpokojnie to tylko awaria