Oto jak w łatwy sposób uniknąć mandatu za przekroczenie prędkości

Dobrze przyjrzyj się znakom informującym o ograniczeniu prędkości. Liczba znajdująca się na znaku, to maksymalna prędkość, z jaką możesz się poruszać. Niezależnie od tego, czy idziesz pieszo, jedziesz na rowerze, czy samochodem.

Spróbuj zlokalizować licznik w swoim samochodzie. Zazwyczaj znajduje się on na desce rozdzielczej, gdzieś naprzeciwko siedzenia kierowcy. Licznik posiada wskazówkę, która wskazuje na liczbę, informując w ten sposób, z jaką prędkością porusza się w danym momencie pojazd. W nowszych samochodach prędkość jest czasem wyświetlana elektronicznie, za pomocą liczb.

Ten punkt jest ostatni, ale zarazem najtrudniejszy. Dostosuj swoją prędkość do wartości widniejącej na znaku. Policja cię nie zatrzyma, jeśli nie będziesz jechać szybciej, niż nakazuje ta liczba.

Dziwne, ale wydaje się, że zadziwiająco mało kierowców słyszało o tej prostej, genialnej sztuczce. Co najlepsze, jeśli będziesz podążać zgodnie z tą instrukcją, już nigdy nie dostaniesz mandatu za przekroczenie prędkości. A co nawet jeszcze lepsze – drogi dla wszystkich staną się dużo bezpieczniejsze!
Źródło pl.newsner.com

Poprzedni artykułSkręty krośnickie
Następny artykułMieszkaniec Ostrowa bez uprawnień jeździł po Miliczu