6 stycznia odbył się I Orszak Trzech Króli w Miliczu zorganizowany wspólnie przez 2 milickie parafie, Ośrodek Kultury oraz miejscowe samorządy.

Ks. Zbigniew Słobodecki podczas koncelebrowanej mszy nie tylko powitał starostę Krzysztofa Osmelaka i burmistrza Milicza Piotra Lecha, ale także podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania po raz pierwszy w Miliczu Orszaku Trzech Króli, którego celem jest jednoczenie lokalnej społeczności.

Na uwagę zasługiwał także, niespotykany gest, jakim było podejście przez ks. Słobodeckiego do starosty i burmistrza celem osobistego przekazania znaku pokoju Krzysztofowi Osmelakowi i Piotrowi Lechowi.

Później uroczystości przeniosły się na Rynek. Tam symboliczne dary, jak 2000 lat temu nowonarodzonemu Jezusowi złożyli Trzej Królowie. Obecni na Rynku uklękli na znak powitania małego Jezusa. Następnie ks. Zbigniew Słobodecki, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli przeczytał fragment Ewangelii św. Mateusza, mówiącego o przybyciu do Jerozolimy za panowania Heroda mędrców wschodu, pragnących oddać cześć i chwałę małemu Jezusowi.

 

 

Poprzedni artykułKobieta potrącona na pasach
Następny artykułBurmistrz gościnnie w Przygodzicach