Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania młodej kobiety, która wyszła z domu w Oleśnicy i przez dłuższy czas rodzina nie miała z nią kontaktu. Zaniepokojona rodzina powiadomiła o zaginięciu Policję. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania, które trwały ponad dobę. Dzięki zaangażowaniu do działań wielu różnych służb i osób cywilnych młoda kobieta została odnaleziona na terenie kompleksu leśnego znajdującego się na pograniczu powiatu oleśnickiego i milickiego.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania w czwartek wieczorem po tym, jak oficer dyżurny oleśnickiej komendy otrzymał informację od zaniepokojonej rodziny o braku kontaktu z 26-latką. Z informacji od rodziny wynikało, że zaginiona może poruszać się Skodą. Funkcjonariusze następnego dnia ujawnili porzucony samochód, lecz w dalszym ciągu szukali zaginionej. Do działań dołączały kolejne osoby – znajomi rodziny, lokalni mieszkańcy oraz członkowie kół łowieckich. W sumie w poszukiwaniach brało udział ponad 100 mundurowych wchodzących w skład oleśnickiej, milickiej i wrocławskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej z Oleśnicy, Milicza, Wrocławia i grupy poszukiwawczej z wałbrzyskiego GOPR- u wraz z psami tropiącymi oraz OSP z Milicza i Twardogóry. W poszukiwaniach wykorzystywany był policyjny śmigłowiec oraz sprzęt pozwalający na przeczesywanie obszarów leśnych również nocą. Koncentracja tak wielu sił i środków doprowadziła w konsekwencji do szczęśliwego zakończenia. 26-latka została odnaleziona w kompleksie leśnym na pograniczu powiatu oleśnickiego i milickiego. Była w dobrej kondycji fizycznej lecz wyziębiona, została niezwłocznie przekazana ratownikom i przetransportowana do szpitala.

Komendant Powiatowy Policji w Oleśnicy mł.insp. Robert Froń składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom biorącym udział w poszukiwaniach za mobilizację i współpracę w trudnych warunkach terenowych. Niewątpliwie okazane przez Państwa wsparcie zasługuje na szczególne uznanie.

czytaj też  Sporo, naprawdę sporo
Poprzedni artykułePUAP nie działa, bo dziś ważny termin
Następny artykułAle choć na trzeźwo…