Wszechobecność plastiku jest przerażająca – jest wszędzie wokół nas: w ziemi i oceanach, w naszym jedzeniu i w wodzie, którą pijemy. Według różnych szacunków, każdego roku do oceanów wyrzucanych jest od 4,8 do nawet 12,7 milionów ton plastiku; do 2050 r. będziemy mieli więcej odpadów plastikowych niż ryb. Ale czy możemy coś z tym zrobić? Czy nie jest to problem do rozwiązania dla dużych firm i instytucji? Oczywiście, że nie! Pamiętaj o tym, że nawet mała kropla drąży skałę! Dlatego już teraz zmień swój styl życia i podejmij świadome działania na rzecz ochrony środowiska.

Kalkulator plastikowych odpadów został stworzony po to, aby Ci w tym pomóc – dowiedz się, jakie będzie twoje zużycie tworzyw sztucznych w ciągu roku. Zachęcamy Cię też, abyś porzucił złe nawyki i zmniejszył ilość zużywanego plastiku – wierz lub nie, ale możemy żyć bez tych wszystkich plastikowych toreb, jednorazowych kubków, słomek i plastikowych butelek.

Kalkulator Plastikowych Odpadów

Jak długo trwa rozkład plastikowych odpadów?
Szacuje się, że tylko 5-10% światowego plastiku podlega recyklingowi. Ponad 30% z nich trafia na wysypisko, a około jedna trzecia do oceanów. Ale wstyd! Stworzyliśmy nawet nowy kontynent – masę plastikowych odpadów wielkości Europy.

1
2
3
4
Poprzedni artykułBomba maturalna
Następny artykułDolnośląskie listy do PE