Nawet 20 lat więzienia grozi zatrzymanej przez milickich policjantów kobiecie, która posługując się nożem kuchennym usiłowała dokonać rozboju na starszym mieszkańcu Milicza. Napastniczka zaatakowała seniora w jego mieszkaniu żądając wydania pieniędzy – mężczyzna zdołał się jednak obronić doznając przy tym obrażeń dłoni. Nożowniczkę sąd posłał na trzy miesiące do aresztu

Do domu 83-latniego mieszkańca Milicza zapukała nieznana mu kobieta, która poprosiła o szklankę wody. Mężczyzna wpuścił ją do mieszkania. W trakcie rozmowy zaraz po napiciu się wody kobieta nagle wyciągnęła nóż z torebki i kierując go w stronę mężczyzny zażądała wydania pieniędzy. Senior odmówił. Wtedy doszło do szarpaniny, w trakcie której mężczyzna został zraniony nożem w dłoń. Chwilę po tym kobieta wybiegła z mieszkania pokrzywdzonego. Na szczęście obrażenia doznane przez seniora okazały się niegroźne. Mężczyzna zadzwonił do córki, która zaraz powiadomiła Policję. Zdecydowana postawa napadniętego seniora spowodowała, że napastniczka nie zdołała zdobyć jakiegokolwiek łupu.

Sprawą natychmiast zajęli się miliccy policjanci. Na podstawie analizy zebranych dowodów oraz uzyskanych informacji już następnego dnia policjanci ustalili dane kobiety, która napadła na 83-letniego seniora. Już dzień później zatrzymali rozbójniczkę w jej mieszkaniu. Policjanci w mieszkaniu kobiety znaleźli nóż kuchenny – narzędzie zbrodni. Zatrzymana kobieta została przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie do czasu wykonania dalszych czynności procesowych w tej sprawie została osadzona w celi policyjnego aresztu.

Wobec podejrzanej Sąd Rejonowy w Miliczu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Postępowanie jest w toku, a podejrzanej za usiłowanie dokonania rozboju przy użyciu noża grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 20 lat.

Poprzedni artykułMocny rajd krotoszyńskiej firmy
Następny artykułJak będzie wyglądać współpraca z nowym rządem – Piotr Lech