Policjanci w ramach działań „Bezpieczne ferie 2023” zapowiadają wzmożone kontrole mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierowców będących pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Pierwsze trafienie zaliczyli już w pierwszy dzień zimowych wakacji.

W poniedziałkowy poranek w Grabówce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Peugeota Partnera ciągnącego małą przyczepkę. Samochodem kierował 32-letni mieszkaniec gminy Milicz. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego ponad 1,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułProszę nas nie deklinować!
Następny artykułZimne drożej