Rozpoczęło się projektowanie mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN „Zielona Dolina” – niskoczynszowszych mieszkań, których budowa rusza przy ul. Grzybowej
W pierwszym etapie inwestycji powstanie czterokondygnacyjny budynek, oferujący 28 nowoczesnych mieszkań, dwu i trzy pokojowych o pow. 43-55 m2. To jednak tylko początek, ponieważ docelowo planuje się budowę aż 150 mieszkań.
Każde z nich zostanie wyposażone w panele podłogowe, malowane na biało ściany, drzwi, a w łazience pojawią się płytki, kabina, toaleta, umywalka. Dodatkowym atutem każdego lokalu będzie balkon, umożliwiający mieszkańcom relaks na świeżym powietrzu.
Niezwykle istotnym elementem projektu jest także dbałość o różnorodność i dostępność dla osób o różnych potrzebach. W ramach tego założenia, co najmniej jedno mieszkanie w każdym budynku zostanie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, każda klatka schodowa będzie wyposażona w windę, co zwiększy komfort życia mieszkańców na każdym etapie życia.
Gmina Milicz jest jednym z liderów inwestycji, ponieważ jej tereny zostały wyznaczone jako pierwsze do zagospodarowania na cele mieszkaniowe zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego. Działka, na której powstaną nowe budynki, została już przekazana do spółki, co pozwoli na szybki rozwój projektu i spełnienie oczekiwań mieszkańców Gminy Milicz

Poprzedni artykułPrzejażdżka Konwaliową
Następny artykułNa fałszywych blachach…