Kolumbijczyk nie miał prawa jazdy, jechał nieubezpieczonym samochodem zdecydowanie za szybko i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. w dodatku po pijaku.
We wtorkowe popołudnie w Gruszeczce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego VW Polo. Zatrzymany kierowca w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 21 km/h i jechał samochodem bez pasów.

Za kierownicą siedział 31-letni obywatel Kolumbii czasowo mieszkający w Sułowie. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie kierowcy ponad 0,8 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że 31-latek nie uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, a Volkswagen którym jechał nie był ubezpieczony w ramach obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. W związku z tym policjanci do czasu wyjaśnienia sprawy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę w policyjnym areszcie. Natomiast samochód, którym jechał obcokrajowiec, został przekazany pod opiekę osoby przez niego wskazanej.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna trafił do milickiego sądu, który działając w trybie przyspieszonym przewidzianym dla obcokrajowców zdecydował o jego dalszym losie. Ponadto mężczyzna musi się liczyć z wysoką karą za jazdę samochodem, który nie był ubezpieczony w ramach tzw. OC.

Poprzedni artykułAlkohol i narkotyki stop
Następny artykułDefibrylator w szkole!