W całym konkursie pokonali prawie 200 rówieśników z całej Polski, a w Finale okazali się lepsi od m. in.  Zespołu Państwowych Placówek kształcenia plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu. Mowa o 5 uczniach Gimnazjum w Miliczu: Marysi, Gabrysi, Oliwi, Wiktori, Dawidzie i ich nauczycielce Danucie Żołdak.
Na zdjęciu od lewej strony: Dawid, Oliwia, Wiktoria, p. Danuta, Marysia i Gabrysia

W czwartek, 7 grudnia cała drużyna w składzie: Marysia Wilgosz, Gabrysia Stokłosa, Oliwia Ochman, Wiktoria Rogowiec, Dawid Karpiński i nauczycielka wychowania fizycznego w gimnazjum Danuta Żołdak wzięli udział w finale III Ogólnopolskiego Konkursu  „Upcyclingowy Zawrót Głowy”, który był połączony z wyjątkowym pokazem mody recyklingowej. Finałowa gala odbyła się w Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, a jej organizatorem była Fundacja Razem, Szkoła Podstawowa Kornelówka w Łodzi oraz Fundacja Kolorowa.

Miliczanie wygrali trzecią edycję konkursu!

Już po raz trzeci uczniowie z całego kraju mieli możliwość uczestnictwa w rywalizacji, której podstawowym celem było pobudzenie kreatywnego myślenia. „Upcyclingowy Zawrót Głowy” jest konkursem, którego podstawowym celem jest pokazanie jak ekologicznie, prosto i niedrogo zmieniać i upiększać swoje otoczenie. Wystarczy pomysł i wyobraźnia, aby z rzeczy nieprzydatnych stworzyć coś nowego i niepowtarzalnego, nadając w ten sposób przedmiotom drugie życie dbając przy tym o środowisko.

Zobacz również: Milicka.pl ma nowego Wydawcę!

Projekt odbył się pod patronatem: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska, Łódzkiego Kuratora Oświaty, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Kieleckiego Kuratora Oświaty, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi oraz Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności.

W trakcie finału wzięli udział w warsztatach!

– Po otwarciu gali zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza grupa prezentowała scenki finałowe natomiast druga grupa, w tym nasza szkoła wzięła udział w warsztatach kreatywnych, tematycznie związanych z recyklingiem – opowiada Marysia Wilgosz.
Projektantka mody i pasjonatka kulinariów Joanna Misztela poprowadziła warsztaty z recyklingu kulinarnego, a kreatywny stylista i wykładowca modowy Tomasz Gąsiennica – Józkowy stworzył  z uczestnikami warsztatów stroje karnawałowe z materiałów recyklingowych i krótko opowiedział o historii recyklingu w modzie. Krzysztof Robert Kalinowski poprowadził zajęcia filmowo-fotograficzne o recyklingu w obrazie.
Nasi uczniowie trafili na warsztaty pt. „Drukujemy Marzenia” gdzie poznawali tajniki druku 3D, warsztaty poprowadziła Joanna Zięba oraz Arkadiusz Potasiak – opowiada nauczycielka Danuta Żołdak.

Najważniejsza część naszego wyjazdu do Łodzi czyli prezentacja scenki finałowej przypadła na godziny popołudniowe. Przed samym występem emocje sięgały zenitu, a stres pozytywnie motywował moich uczniów – dodaje nauczycielka.

Brawurowa prezentacja dała wygraną!

Marysia, Oliwia, Wiktoria, Gabrysia i Dawid pewnie wkroczyli na scenę i w towarzystwie biało czerwonych świateł i melodii utworu Camili Cabello „Havana” zaprezentowali musicalową scenkę. Po występie gimnazjaliści otrzymali gromkie brawa. Bardzo miłym akcentem, były gratulacje, które Miliczanie otrzymali jeszcze przed ogłoszeniem wyników od jednego z jurorów – Sławomira Suleja znanego między innymi z filmów: Kac Wawa, Pitbull czy Faceci do wzięcia. Aktor Teatru Polskiego w Łodzi był pod ogromnym wrażeniem występu.

Zobacz również: Uwaga na oblodzone drogi i chodniki!

Miliczanie nie mogli uwierzyć w to, co słyszą!

Moment, na który zawsze wszyscy czekają z niecierpliwością w końcu nadszedł: rozpoczęło się ogłoszenie werdyktu jury. Słowa wypowiedziane przez jurorkę Monikę Just – superwizora treningu twórczości Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności: „pierwsze miejsce … Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu” wywołały ogromną radość wśród Miliczan!
To było docenienie ogromnej pracy jaką nasi uczniowie włożyli w stworzenie użytkowego przedmiotu upcyclingowego, przygotowanie filmu oraz scenki finałowej – mówi Danuta Żołdak.

Zobacz również: 14 latka z Rawicza odnaleziona! Sensacyjne okoliczności!

Wszystko stworzyli w świetlicy.

– Zaproponowałam uczniom zabawę w upcycling. Zgodzili się i od tego momentu spotykaliśmy się w szkolnej świetlicy i działaliśmy. Najpierw stworzyliśmy film. Wysłaliśmy do Łodzi. Później doszliśmy do finału i wygraliśmy – nie kryje radości nauczycielka.

Redakcja Milicka.pl i TVPM Telewizja Powiatu Milickiego gratulują uczniom i ich nauczycielce!

Państwa uwadze polecamy film milickich gimnazjalistów!

Finaliści III Ogólnopolskiego Konkursu „Upcyclingowy Zawrót Głowy”:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 153 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi
Szkoła Podstawowa im. kpt. ż.w. Tadeusza Ziółkowskiego w Wierzchucinie Królewskim
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku
Szkoła Podstawowa w Kotomierzu
Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Jagiellończyka w Człuchowie
Zgierski Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zgierzu
Zespół Państwowych Placówek kształcenia plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu

Poprzedni artykułNowe fakty w sprawie zatrzymania byłego Wójta Krośnic
Następny artykułJarmark Świąteczny w Cieszkowie