16 przypadków przekroczenia prędkości jazdy przez kierowców w obrębie przejść dla pieszych, 14 wykroczeń polegających na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu, 2 wykroczenia polegające na nieprawidłowym przejeżdżaniu przez przejście dla pieszych oraz wykroczenie popełnione przez pieszego – to plon akcji NURD w naszym powiecie.
21 sprawców różnych wykroczeń zostało ukaranych mandatami o łącznej kwocie 9600 złotych, kilka osób zostało pouczonych, w 3 przypadkach sprawy zostaną skierowane do sądu z wnioskami o ukaranie.
Ponadto policjanci zatrzymali prawo jazdy 17-letniemu mieszkańcowi jednej z podmilickich wiosek, który tuż przed godziną 8 w pobliżu przejścia dla pieszych przy ulicy Sulmierzyckiej we Wszewilkach w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie dozwolonej prędkości jazdy do 40 km/h kierując motocyklem marki Honda jechał z prędkością 91 km/h, czyli aż o 51 km/h za szybko. Młody motocyklista za popełnione wykroczenie drogowe został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych wraz z 13 punktami karnymi, ponadto na 3 miesiące musi pożegnać się z ze swoim prawem jazdy.
Policjanci zapowiadają, że podobne akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu milickiego będą systematycznie kontynuowane.

Poprzedni artykułZłodziejka drogeryjna
Następny artykułKradzież pod biedronką