Niebezpiecznie Allegrowiczu

Serwis Niebezpiecznik donosi, że dziwne rzeczy dzieją się na Allegro. Uważać powinni zwłaszcza ci klienci serwisu, którzy mają do konta „podpiętą” kartę.
Wygląda na to, że setki osób opłaciły zamówienia przez Allegro, ale …nieświadomie. Sprzedawcy gadżety powysyłali, a klienci po odebraniu paczki są zaskoczeni, czasem zdenerwowani, a niektórzy wprost mówią, że czują się zrobionymi w… dildo.
Żart czy błąd?
Historia jest o tyle ciekawa, że ten proceder nie ma na celu typowej kradzieży. Nie chodzi o to, że ktoś z kont ofiar kupuje sobie gadżety erotyczne. On kupuje te gadżety IM z ICH kont.

Z tego co udało się ustalić poszkodowanym i samej hurtowni, problem dotyczy osób z podpiętą na stałe kartą płatniczą do konta w Allegro. Jak to możliwe? Hipotez jest kilka.

Za zamówieniami może stać jakiś błąd informatyczny po stronie Allegro. Zakupów dokonuje więc algorytm, a te są automatycznie opłacane i na adres podany w koncie do wysyłki przybywa niechciana paczka.
Zamieszanie może być też efektem przejęć kont na Allegro i formą jakiegoś “żartu”, który polega na zamawianiu tego typu produktu ludziom na ich adresy.

Więcej wraz z różnym szczegółami – TUTAJ