„Miejsce papierosów jest w muzeach”, „produkt ten powinien być traktowany jak samochody na benzynę”. Pierwsze kraje – jak Holandia – ograniczają sprzedaż papierosów.
Wtorek. Londyn. – Miejsce papierosów jest w muzeach – stwierdził Jacek Olczak, prezes potężnego producenta tychże, Philip Morris International.

Jego zdaniem polityka poszczególnych rządów, mająca na celu ograniczenie palenia, nie działa wystarczająco szybko. A bez tego problem będzie się niepotrzebnie przedłużać

A im szybciej i im więcej państw pójdzie drogą mniejszej szkodliwości, tym szybciej papierosy znikną ze sklepowych półek.

Hot dog za złotówkę przy zakupie papierosów

„Kup paczkę Parliament, a hot doga kupisz za 1 zł.”

Paczka papierosów kosztuje 14,50 zł.

I opcja druga. „Kup paczkę Chesterfield za 15,99 zł”. Wtedy dostaniesz panini z kurczakiem za 1 zł.

Obie marki, Chesterfield i Parliament, to Philip Morris. Podobnie jak np. Marlboro, L&M oraz Red & White.

– Ograniczenia w sprzedaży papierosów? – dziwi się przedstawiciel dużej sieci handlowej. – Jestem za. I jednocześnie sobie tego kompletnie nie wyobrażam. U nas ludzie piszą skargi, jak są proszeni o pokazanie dowodu przy kupnie alkoholu. I my musimy na te skargi odpowiadać!
Sprawę co najmniej kontrowersyjnej promocji Żabki nagłośnił na Twitterze kontrowersyjny aktywista Jan Śpiewak, komentując: „Żabka jest bardzo poważnym zagrożeniem dla zdrowia publicznego”.
źródło wyborcza.pl

Poprzedni artykułWiosenny pokaz mody
Następny artykułDrogi Tato, najlepszego. Ale najpierw na kolana