Enea to jeden z dostawców prądu. Ostatnio ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. Oszuści wymuszają pieniądze informując o zaległej płatności.
Ataki phishingowe są ostatnio zmorą w Polsce. Niemal co tydzień jakaś firma ostrzega swoich klientów przed fałszywymi SMS-ami lub wiadomości mailowymi. Kolejnym celem ataków stali się klienci firmy energetycznej Enea. Dostają oni SMS-a, w którym informowani są o konieczności uregulowania zaległej płatności oraz link do strony, gdzie można to zrobić.

Prosimy nie odpowiadać na fałszywe wiadomości z informacją o zaległych płatnościach. Enea nie wysyła do swoich Klientów SMS-ów zawierających link, który przekierowuje na fikcyjną stronę banku w celu dokonania przelewów, czy doładowania. Wiadomości od Enei zawierają jedynie link do strony Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (ebok.enea.pl).W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu z infolinią pod numerem 611 111 111

Ostrzega spółka

Phishing to sposób wyłudzania pieniędzy. Oszust podszywa się pod kogoś bliskiego, urzędnika państwowego czy firmę. Warunkiem przypuszczenia tego rodzaju ataku jest posiadanie danych kontaktowych, na które można wysłać sfabrykowaną wiadomość.

Poprzedni artykułBlokowanie komputera już im nie wystarcza…
Następny artykułZielone tablice rejestracyjne – co oznaczają?